Filtry WIX Filters
Filtry do samochodów ciężarowych
Firma WIX Filters została założona w starej przędzalni w Gastonii przez Jacka Wicksa i jego partnera biznesowego, Paula Crenshaw. Obecnie filtry WIX Filters to lider branży filtracyjnej pod względem bogactwa asortymentu. Firma produkuje filtry do większości specjalistycznych maszyn na rynku.

Asortyment firmy WIX Filters obejmuje:

  • Ponad 16 000 odrębnych numerów produktów, oferując najbogatszy na rynku wtórnym asortyment filtrów oleju, powietrza, paliwa, czynnika chłodniczego, powietrza kabinowego i oleju przekładniowego do modeli krajowych i zagranicznych,
  • Asortyment filtrów przemysłowych WIX z ponad 8000 dostępnymi numerami produktów do zastosowania w układach hydrauliki i pneumatyki siłowej.

Przez ponad 50 lat filtry WIX stały się dobrze znane dzięki kilku pokoleniom mistrzów sportów motorowych, którzy dojechali do mety dzięki pomocy produktów filtracyjnych WIX. Inżynierowie firmy współpracują z zespołem Richard Childress Racing i badają filtry pod dużym obciążeniem. Następnie stosują wyniki swych badań w konkurencyjnym świecie wyścigów. Chcą dzięki temu sprostać codziennym potrzebom lekkich i ciężkich pojazdów pasażerskich i dostawczych.

Przez ponad 75 lat firma WIX zrewolucjonizowała branżę filtrów po swojemu – dzięki jakości i innowacji.

Wartym odnotowania faktem jest przejęcie firmy w 2016 roku przez koncern MANN+HUMMEL, właściciela marki MANN Filter.

Pomagamy w doborze odpowiednich rozwiązań w zakresie filtracji. Dostarczamy filtry WIX klientom w całej Polsce. Nasi przedstawiciele pracują w miastach: Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Katowice oraz w centrali w Bytomiu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego oraz odwiedzin w naszym katalogu filtrów.


Zapraszamy do składania zapytań