Filtry WIX Filters
Filtry do samochodów ciężarowych
Firma WIX Filters została założona w starej przędzalni w Gastonii przez Jacka Wicksa i jego partnera biznesowego, Paula Crenshaw. Obecnie filtry WIX Filters to lider branży filtracyjnej pod względem bogactwa asortymentu.
Wartym odnotowania faktem jest przejęcie firmy w 2016 roku przez koncern MANN+HUMMEL, właściciela marki MANN Filter.

Asortyment firmy WIX Filters obejmuje:

  • Ponad 12 000 odrębnych numerów produktów, oferując najbogatszy na rynku wtórnym asortyment filtrów oleju, powietrza, paliwa, czynnika chłodniczego, powietrza kabinowego i oleju przekładniowego do modeli krajowych i zagranicznych,
  • Asortyment filtrów przemysłowych WIX z ponad 8000 dostępnymi numerami produktów do zastosowania w układach hydrauliki i pneumatyki siłowej.

Przez ponad 50 lat nazwa WIX stała się dobrze znana dzięki kilku pokoleniom mistrzów sportów motorowych, którzy dojechali do mety z pomocą filtrów WIX. Filtry WIX są liderem w sportach motorowych. Inżynierowie firmy współpracują z zespołem Richard Childress Racing, stosując wyniki swych badań w konkurencyjnym świecie wyścigów. Chcą dzięki temu sprostać codziennym potrzebom lekkich i ciężkich pojazdów pasażerskich i dostawczych.

Przez ponad 75 lat firma WIX zrewolucjonizowała branżę filtrów po swojemu – dzięki jakości i innowacji.

Pomagamy w doborze odpowiednich rozwiązań w zakresie filtracji. Dostarczamy filtry WIX klientom w całej Polsce. Nasi przedstawiciele pracują w miastach: Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Katowice oraz w centrali w Bytomiu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego oraz odwiedzin w naszym katalogu filtrów.


Zapraszamy do składania zapytań